СтатистикаГолодомор Друк e-mail

У 1933 році був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу, а  була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду лягло у могили – старих, молодих і дітей, і ще ненароджених у лонах матерів.

Страшні тридцяті роки ХХ століття людям довелося пройти через зраду країни і близьких, злидні і постійний страх. Це був експеримент за право на життя українського народу. Виживає найсильніший. У світі  іншої такої країни немає, де кожний метр землі покритий безіменними могилами. Хрестів над ними не ставили - не встигали. До цвинтарних книг імен не вносили - в живих не було сил. Голод поклав в сиру землю до 12 млн. людей. Третина померлих – діти , які не дали нащадків.

Урок-реквієм «Їх імена пам’ятатимеш ти, твоя родина, вся Україна», що пройшов  з ліцеїстами ІФ-10 кл.  розпочав  вчитель історії Кедрук В.П., який підкреслив про День памяті жертв голодоморів та політичних репресій внаслідок сталінського геноциду нашого народу у супроводі елекронних матеріалів за розділами: Голодомор 1932-1933років – найбільша трагедія українського народу;   знищення селянських господарств – одне із основних завдань колективізації в Україні; голод косив усіх підряд; спогади очевидців.

Ліцеїстам був представлений бібліографічний огляд літератури «Геноцид українського народу» бібліотекарем Лавор Г.М., адже саме у бібліотеках зберігається чимало різних видань про Голодомор, які дають можливість кожному читачеві глибше ознайомитися з фактами, різними поглядами істориків, які досліджували цю тему, і зрештою зробити свої висновки.                                                  

 Цікавим доповненням є книжкові виставки у бібліотеці «Пам’ятаємо про жертв Голодомору» та у холі ліцею «Лиха коса Голодомору 1932-1933рр.»

Хвилиною мовчання учасники уроку-реквієму вшанували пам'ять жертв голодної смерті.    

Бібліотека НВК