СтатистикаВсеукраїнський тиждень дитячого читання Друк e-mail

altУ вінок весняних свят гарно вплітається свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання , прикрашене особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами, адже  сила книги безмежна. Без неї  людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємось до книги. Вона розкриває нам безмежні обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі , про навколишній світ, про різні чудеса.

 Традиційно такий тиждень пройшов і  в бібліотеці Дубровицького НВК під  гаслом «ЧИТАТИ - ЦЕ КРУТО!». У цей період проходили різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань, які сконцентровані у бібліотеках, та прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховування любов і повагу до книги.

У перший день тижня до уваги читачів бібліотекар НВК Лавор Г.М.  представила  бібліографічний огляд літератури на тему «Цілющі властивості книги» для   6-х класів, мета якого була ,   розкрити дітям про світ книги, роль її в житті людини, про відкриття і таємниці, що творять особистість, про її цілющі властивості.

Не залишила байдужими жодного читача виставка нових надходжень «Новинки дитячої книги». З великим задоволенням діти переглянули її на другий день тижня книги, адже до неї   увійшли 22 книжки подаровані бібліотеці НВК  поетом С.Пантюком та поетесою Н.Позняк - Хоменко після зустрічі , яка відбулася з ліцеїстами  у актовій залі навчального закладу.

Третій день ми присвятили Поезії.Адже 21березня - це Всесвітній день поезії .З цієї нагоди  до уваги всього колективу НВК  оформили книжкову виставку «Чарівний світ поезії», а також що перерви лунали  аматорські виступи поетів ліцеїстів-початківців «О рідне слово, хто без тебе я» через радіо-центр ліцею, а саме : Бірука Андрія (11 ФМ2/2), Конончук Оксани (10П) ,Сахвон Мирослави (7 СГ), Бордакової Олени (7СГ), Чирук Аліни та Співак Марії (5СГ), Дуиа Анастасії (4-А), Ващишиної Яни , Лясковець Владислави,Радько Діани, Камінської Юлії(3-А), Чирука Володимира, Легкої Зореслави (3-М), Осецької Ярослави, Шишова Олександра, Романушка Олексія, Бобика Андрія (2-А).

Доречним цього тижня був конкурс на кращий дитячий малюнок на тему «Юні ілюстратори книги» для читачів 1-4 класів. Важко було визначити переможців серед великого числа учасників, адже стало зрозумілим, що наші читачі не тільки люблять читати, а й можуть чудово передати прочитане на малюнку. Переможцями стали постійні користувачі бібліотеки – Бернацька Ольга(2-Акл.), Харківець Валентин(1-Акл.) , Клюйко Оксана(4-Акл.), які отримали грамоти та подарунки. Решта учасників, а їх було понад 30 читачів, отримали подяку за активну участь у конкурсі та солодку винагороду.


 Закінчила Тиждень дитячого читання гра-подорож «Казковий диліжанс», яку провели для вихованців групи продовженого дня у актовій залі НВК . Учні – читачі 1-4 класів, мали нагоду зустрітися з Королевою Книг, в ролі якої виступила Островець Аня (3кл.) та  розповідали їй вірші , загадки , прислів’я та приказки про книги, за що отримали від Королеви солодкі гостинці. Учасники гри подорожували  у Казковому диліжансі від зупинки до зупинки ,і вдало впоралися із завданнями гри: упізнавали казкового героя за втраченими предметами на зупинці «Бюро знахідок»; відгадували казкового адресата телеграм, що надійшли до «Казкової пошти»; на зупинці «Книжкова лікарня» разом з Лікарем Айболітом (в ролі Миська Віталія,4кл.) повторили Правила поводження з книгами та допомогли відремонтувати пошкоджені бібліотечні книги; впізнавали портрети казкових героїв за загадками на зупинці «Дошка пошани» та на закінчення відповідали на питання, прибувши на зупинку «Казкова естафета», відповідали на питання. Члени журі нагородили Грамотами  за І місце команди «Ріпка» (1кл.) та «Колобок»(2кл.)  і за ІІ місце команди «Рукавичка»(3кл.) та «Колосок»(4кл.)

Тиждень дитячої книги – одне з найулюбленіших свят , і ми сподіваємося, що воно радуватиме ще не одне покоління наших читачів.

Бібліотекар НВК  Оксана Томко