Статистика«Вічна Шевченкова весна» Друк e-mail

alt«Вічна Шевченкова весна» - під такою назвою оформлено книжкову полицю для учнів та вчителів закладу до Шевченківських днів в Україні. Як завжди , Україна вшановує свого геніального сина Тараса Шевченка, на Верховній Раді України навіть ставилось питання, щоб 9 березня стало державним святом – Днем Шевченка.

Адже є  у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців , стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже майже двісті років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Тож хочеться, щоб наші  діти знали твори Т.Шевченка, любили їх так, як люблять національні художні шедеври і пишаються ними.

alt alt

Іван Франко сказав про Шевченка :

«Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа.

Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури.

Він був самоуком – вказав нові , світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри.

Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота  його душі у ржу, ані його любові до людей, у ненависть і погорду, а віри в бога у зневіру і песимізм.

Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори…»

{jcomments on}Оксана Томко, бібліотекар НВК