СтатистикаПрава свої знай , обов’язки не забувай Друк e-mail

До  Міжнародного дня захисту прав людини (10 грудня) та місячника правового виховання у навчальному закладі  бібліотекою  ліцею були представлені книжкові тематичні  виставки «Права свої знай , обов’язки не забувай» та «Закон  захищає тебе». Днями, разом із читачами 4-М та 6-ПМ класів, на виховних годинах, здійснили подорож по сторінках  Конвенції  ООН про права дитини.  Переглянувши уривки відомих мультфільмів, визначили , які ж права були в них порушені , які права мають діти. В ході дослідження і діалогу учні склали  квітку «Кожна дитина має право» .

Також Діти дізналися більше про те , що Конвенція ООН про права дитини , яка набула чинності в Україні з 1991 року, - це   міжнародний договір, який складається із статей про права дитини. Їх зобов’язані дотримуватися в усіх країнах. Стежать за дотриманням Конвенції спеціальні люди — Уповноважені з прав дитини. Такі представники є у всіх містах кожної країни. Саме тому в будь-який момент можна заявити про порушення своїх законних прав. Ось 7 основних прав , що склалися пелюстками у квітку прав, які гарантує та захищає держава. Їх повинні знати кожна дитина  й реалізовувати щодня:   

·        Кожна дитина має право на освіту;

·        Кожна дитина має право на відпочино;

·        Жодну дитину не можна залучати до примусової праці;

·        Кожна дитина має право на власну думку та інформацію;

·        Кожна дитина має право на медичну допомогу;

·        Жодна дитина не повинна бути скривдженою!

 Вихователь ГПД 4-М класу Петровець О.В. підготувала з своїми вихованцями малюнки, які стали дуже доречними . А класний керівник 6-ПМ класу Островець І.М. підсумовуючи ,заспівала разом з учнями пісню про права дитини та зауважила : «Пам’ятайте: ваші права не повинні порушувати права інших, на кожне право є свій обов’язок. З часом у вас стане більше обов’язків і відповідальності. Існують закони, які визначають ваші обов’язки. Ви мусите їх знати. Незнання закону не звільняє вас від відповідальності за ваші вчинки, дії або бездіяльність!!!» А на згадку про нашу зустріч читачим у дарунок від шкільної бібліотеки  роздали  пам’ятку «Кожна дитина має право».