СтатистикаСила нескорених у могутності духу Друк e-mail

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні, день який   ставдля нас назавжди пам’ятним днем . У 2014-му за три дні — з 18 по 20 лютого — в центрі Києва внаслідок кривавих зіткнень було вбито понад сто осіб. Саме в ті дні ми вперше почули словосполучення «Небесна Сотня». Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому.

І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.Вшановуючи пам'ять  загиблих за часів Майдану та АТО пропонуємо читачам бібліотеки прийняти участь у літературних проектах .

1.Проект видання дитячого літературного альманаху «Ангел на ротації», якийпередбачає зібрати  поетичні та прозові доробки (казки, легенди, оповідання) наймолодших письменників Рівненщини, обдарованих дітей із родин учасників АТО та загиблих за часів Майдану та АТО, і, яких безпосередньо торкається питання української жертовності та героїзму, котрі проявляють їхні батьки та рідні. Ваші  доробки, пронизані   патріотизмом, любов’ю до батьків, України та рідного краю, його природи та суспільного середовища ,ми чекаємо у бібліотеці ліцею до 1 березня, куди ви можете звернутися за роз’ясненнями.

2. Проект «Легенди про сучасних героїв України», має мету  увічнити пам`ять про наших легендарних захисників, створити сучасний український епос за допомогою талановитих школярів з усіх куточків країни. Їх творча уява, добрі серця та щире бажання віддати шану воїнам за подвиг, безумовно, спроможні на шедеври дитячої думки. Організатори проекту оголосили літературний конкурс для учнів (від  10 до 17 років) «Легенди про сучасних героїв України» приймаються оповідання, що не були раніше надруковані, або опубліковано в Інтернеті. Твори надсилаються членам журі на розгляд в електронному вигляді без відомостей про автора(для уникнення упередженості). Свої враження про твори журі можуть висловлювати на сайті проекту або на тематичній  сторінці проекту в соцмережі Фейсбук Прийом робіт до 1 березня 2017 року. Оголошення переможців 4 квітня 2017 р., на заході присвяченому міжнародному дню дитячої книги (формат, місце з'ясовуються). Презентація надрукованой книги 24 травня 2017 року(дата уточнюється).  Призовий фондконкурсупо усіх віковими категоріямиза 1,2,3 місця – 3000 грн.   Докладніше ознайомитися з умовами конкурсу ви можете у бібліотеці та на сторінці проекту   http://facebook.com/konkurs.literature.diti/ . А щоб надихнути вас , шановні читачі,  на участь у даних проектах , презентуємо  нові видання з даної теми, які надійшли до фонду бібліотеки та увійшли до постійнодіючої тематичної полиці«Сила нескорених у могутності духу» :

Героям Слава!: розповіді для дітей про героїв фронту і тилу/упор.О.Давидова. - К.: Вид. «Мамине сонечко», 2016.- 48с.

Ці книги (2 час.)– це скромний внесок у вшанування героїв, які захищають нашу Батьківщину. Звичайно, оповідання у цих книжках – художні твори і вони не зовсім збігаються в усіх деталях з реальними історіями. Та в них завжди є повага до наших героїв і захоплення їхньою боротьбою.Усі вони – про ту реальність, у якій нам доводиться жити :окупація Криму, початок війни, повістки, гордість за наших людей і біль утрат.

 

Небесна Сотня / К. Богданович та ін. - Х.: Фоліо,2015.- 2016с.:іл..

Це книга-реквієм, книга-посвята учасникам Революції Гідності, які віддали своє життя заради України. Книга була написана, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної Сотні назавжди залишилася в серцях українців. Це видання – німе нагадування нам всім про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.  Книга складається з хроніки Євромайдану та біографій героїв Небесної Сотні, спогадів їхніх родичів, близьких, друзів, побратимів.

 

 

До уваги читачіві раніше презентована   книгаМ. Рудневича « Я з Небесної Сотні»  та огляди  презентаційкнигА. Щура«Майдан мого життя»та Р.Неділько «Небесна варта»

А ось  сайт  «Революція гідності. Війна. Рівненщина»(http://memory.rv.ua)  на  трьох своїх  розділах  «Майдан», «АТО», «Героям присвячується»  ознайомить вас з  103-а історіями загиблих  воїнів з Дубровицького району, інформацією про їхні нагороди та вшанування, окремі публікації про них в пресі та інтернеті, спогади рідних, побратимів, друзів, вчителів, родичів, відеоматеріали.

 Тож помолимося всі разом за полеглих, а також за те, щоб потоки крові та сліз нарешті припинилися…