СтатистикаВиставка – перегляд «НОВИНКИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ» Друк e-mail

Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967)   2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу. І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя».

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя.  Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: все цікаве, що трапляється на світі, рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття тішитиме все нові й нові покоління дітвори.

До уваги читачів бібліотеки пропонуємо найновіші книги для дітей:

Демчук Р. С. Дивошкола : віршенята веселенькі для дитячих посиденьків. - Рівне, 2014. - 24 с.Хто до рук візьме цю книжку, той у хатньому затишку прочитає про зразкову дивовижну грибошколу, до якої бджоленята поспішають , мов на свято. Взнає, чом до бегемота причепилася дрімота, що розсерджена горила мавпеняті говорила, як жовтеньким покривалом танцюристів заховало й задля чого лиска вчора стріла в лісі мухомора. Тож даремно час не гаймо – швидше віршики читаймо!

 

 

Демчук Р. С. Груші для Хрюші : віршенята цікавих зграйка для маленького читайка. - Рівне, 2014. - 24 с.

Доробок відомого дитячого письменника Романа Демчука поповнився книжечкою  для дітей "Груші для Хрюші. У книзі автора містяться низка дитячих віршів для маленьких читачів.

 

 

 

Демчук Р. С. Техніка для Петрика : пізнавальні віршенята зацікавленим малятам / Р. С. Демчук ; худ. В. Дунаєва. – Рівне : М. С. Дятлик, 2015. – 24 с.

Творчий доробок письменника Романа Демчука поповнився черговою дитячою збіркою пізнавальних віршенят, яка адресується тим, хто дружить з технікою. Допитлива дітвора залюбки прочитає про квадрацикл і швидкохідний катер, дізнається, що таке фунікулер і дирижабль, знайде рядки про гідропланер та мотосани.

 

 

Сінічкін А.  Пригоди Жирафчик і його друзів. Природний світ Африки.- «Кредо», 2014. - 64с.

«Пригоди Жирафчик і його друзів. Природний світ Африки ». Далека Африка представлялася нам колись в дитинстві казкової землею, де завжди панує літо, де шумлять вічнозелені ліси, де, прихована від людського ока, кипить лісова життя - зі своїми радощами і клопотами, веселими іграми і небезпечними пригодами. Зараз ми запрошуємо сучасних маленьких читачів зануритися в цей фантастичний світ і подружитися з його мешканцями.

 

Бойцун О. Малюк Гільзі та його друзі/ пер. зрос. В,М. Верхівень.-Х.: Фоліо, 2015.- 46с..

Історії з життя малюка Гільзі та його друзів – це незвичайні фантастичні казки, які дозволять вам по-іншому подивитися на навколишній світ і навчитися багато чого нового. У малюка Гільзі та його друзів безтурботне й щасливе дитинство, дітлахи вже звикають до навчання в школі (крім Мрязки, адже вона ще маленька), їздять до бабусі в гості до іншого міста, обожнюють морозиво із солоних огірків, переживають разом складні життєві ситуації (що робити, коли тебе образили?) і просто радіють життю.

Володимир Рутківський. Джури і підводний човензаключна книга трилогії "Джури".- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2010.-399с.

«Джури і підводний човен" – заключна книга захоплюючої історичної трилогії "Джури". У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова. На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море.

Йорт, Вігдіс.Йорґен,+ Анна= любов:роман/ пер. З нор. Н. Іванчук.-Л.: Вид-цтвоСтарого Лева,2015.-160с.

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

 

Євсеєнко, С. Азбука природи: для ст. дошкіл. і мол. шк. віку / Софія Євсенко; худож. Софія Євсенко, пер. українською Олекси Їзбаша. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 46 с.: іл.
Якщо дитина маленька і ще не знає букв, то зможе насолодитися гарними малюнками, а вірші їй прочитають дорослі. А якщо добре знайома з алфавітом, тоді знайде на кожному розвороті книги букву, яка відсутня.

На сторінках цієї енциклопедії малюк здійснить незабутню подорож з улюбленими героями. Він дізнається про чарівну країну та її мешканців, вивчить нові слова й зможе стати справжнім казковим ерудитом.         

Нікішин, О. О. Моя перша книга про тварин / О. О. Нікішин ; пер. з рос. О. Сапіги ; ілюстр. В. В. Бастрикіна, Н. В. Данильченка та ін. – К. : Перо, 2008. – 96 с. : ілюстр. – (Моя перша книга).

Звичайно, з деякими представниками світу тварин ваш малюк уже знайомий. Але ж цей світ такий безмежно дивовижний і різноманітний! Книга допоможе дитині здійснити захоплюючу подорож у світ живої природи. Морські мешканці і птахи, пухнасті хижаки і комахо їди, рептилії і домашні тварини з різних континентів готові до знайомства з маленьким читачем. Готові запросити до свого помешкання (у кого воно є), продемонструвати свої мисливські здібності, кулінарні уподобання і справжні чудеса маскування. Певне, найбільше зачарування малюка викличуть найдивовижніші представники фауни: летюча жаба і сумчаста миша, качкодзьобі велетенський ящір з острова Комодо. Усіх їх можна буде побачити на чудових ілюстраціях, а розповідь про тих, хто зацікавив найбільше, - швидко знайти за допомогою алфавітно – предметного покажчика.

Пакуліна Г.  Про що мріє кашалот? Мешканці морів та океанів. - Х.: Ранок, 2015.- 24с.- (Міні-довідка)

Книги серії «Міні-довідкова» відкриють вашому малюкові незвичайний світ живої природи. У них ви знайдете найцікавіші факти про звірів, птахів, комах. А допоможе малюкові знайомитися зі світом тварин допитливий, веселий, непосидючий герой. Короткий зрозумілий текст, адаптований для сприйняття малюками, натуралістичні зображення тварин у природному середовищі, великі розворотні малюнки у кожній книзі серії.

 

Енциклопедія для юних джентльменів: К.: Промінь, - 2009.- 64с.

«Енциклопедія для юних джентльменів» розрахована на хлопчиків молодших класів. Мета цієї книги — визвати у дитини бажання досягнути досконалості. Книга дає практичні поради, як покращити свою поведінку та стосунки з оточуючими.