СтатистикаНас єднає Шевченкове слово Друк e-mail

Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість є символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. Тільки Шевченків «Кобзар» є Біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.

Накопичений величезний інформаційний матеріал про життя і творчість поета. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів, громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства,  політиків, рідних і близьких поета. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.

Представлені книги  до уваги читачів на книжкових виставках «Нас єднає Шевченкове слово» у холі ліцею та «Пророк вільної України» у бібліотеці. З Кобзаревою творчістю більш детальніше ознайомила читачів книгозбірні бібліотекар Томко О.В. інформаційним оглядом літератури «Шевченкове слово. Користувачі бібліотеки переглянули виставку  дитячого малюнка «Кобзарева творчість очима дітей» .

До 170-річчя  написання вірша Т.Г Шевченка  «Заповіт»найактивніші читачі нашої бібліотеки взяли участь у флешмобі «Читаємо «Заповіт» біля пам’ятника Кобзарю у центрі міста.

Читаючи  вiрш "Заповiт" почина­єш розумiти, як поет ставився до своєï батькiвщини, як переживав за ïï сучасне iсподiвався на краще майбутнє. Саме такий твiр мiг з'явитися тодi, коли Тарас Григоровичвiдчував себе смертельно хворим.

В багатьох своïх творах Шевченкоза­кликав землякiв боротися за волю, рiдну Украïну. Саме в цьому вiршi слова автора звучатьполум'яним гаслом: "Поховайте та вставайте..." Твiр наза­вжди залишився в серцi украïнського народу, а до того ж став народною пiснею,а ще перекладений близько 150 мовами народів світу.

Мине ще багато рокiв до того часу, коли здiйсняться мрiï автора щодо вiльноï неньки Украïни. Скiльки творчоï iнтелiгенцiï буде зiслано та розстрiляно тiльки за те, що писали i проголошували думки про незалежну Украïну!

Але цей час настав. Зараз Укра­ïна  - вiльна й незалежна, здiйснилися мрiï Т. Шевченка. А народ вшановує пам'ять Кобзаря, згадує його добрим словом, навчає сучасне поколiння люби­ти й оберiгати все те, що не змiг побачити оновленим наш прославлений поет.

Будемо вiрнi пам'ятi Великого Кобзаря, згадуймо про тi часи, коли вiн мрiяв i заповiдав нам бути однiєю вiльною великою родиною.

 

Бібліотека НВК