АвторизаціяСтатистикаВітаємо Вас на сайті нашої біблоітеки!
До Міжнародного деня рідної мови Друк e-mail

altЯка прекрасна українська мова!   У мові – уся доля народу. Без неї немає нас як народу, немає минулого, немає і майбутнього. Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками.  Мова- це наша неоціненна спадщина, з нею ми не розлучаємося протягом усього життя.  Вона  багатогранна, ніжна, чиста.  Повна сил, як кремезний дуб широколистий, якому  рости, рости і не в’янути.

Детальніше...
 
Літературна година «Невловимий мандрівник, фантаст і вчений Жуль Верн» Друк e-mail

alt«Невловимий мандрівник, фантаст  і вчений Жуль Верн» - під такою назвою пройшла для учнів 6 класів   літературна година, присвячена 185–річчю з дня народження французького письменника. З його творчістю учні ознайомилися на уроках зарубіжної літератури. 

Діти  переглянули відеоролик про життя відомого фантаста, головною заслугою якого було не  те,  що він передбачив появу підводного човна, авіації, звукового кіно,  велосипеда, ксерокса, вертольота, комп’ютера, факса, «створив» підводну кулю та інше, а в те, що зумів знайти  нового героя, котрий уособлював у собі риси Людини прийдешнього. «Усе що людина здатна собі уявити, інші зможуть втілити у життя» - так говорив письменник-мандрівник Жуль Верн. Жуль Верн вірив у людину.

Детальніше...
 
До Дня пам’яті бою під Крутами Друк e-mail

altСічень 1918 рік.

Після проголошення 22 січня четвертого Універсалу про державність країни, «…озброєна червона орда посунула на Київ…»

29 січня 1918 року триста українських студентів вступили в нерівний бій із кількатисячним більшовицьким військом  на станції Крути Чернігівської області. Більшість із них поклали тут свої голови…

Довгий час ця подія не займала належного місця в книжках з історії. Загиблі в Крутах вважались зрадниками. У їх загибелі звинувачувалось керівництво українських Збройних сил, яке нібито кинуло молодих людей напризволяще перед сильним та досвідченим ворогом.

Детальніше...
 
Сборна наша Україна Друк e-mail

altСягає у глибину віків ідея єдності українських земель – соборності України. Вона бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа. У ХVIIІ ст. – на початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, які наголошували, що для боротьби за свої національні інтереси Україні вкрай потрібна територіальна цілісність.

Детальніше...
 
Літературна година «Світ ловив мене, та не спіймав» Друк e-mail

altРевнильник істини й духовного буття,
Він мудрий словом, розумом, життям,
Прихильник простоти й найвищої свободи,
Він щирий друг, йому убогість не біда.
Досяг верхів наук, пізнавши дух свободи.
Достойний приклад всім серцям - Сковорода.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 Наступна > Кінець >>

Сторінка 21 з 25

Опитування

Як часто Ви відвідуєте нашу бібліотеку!
 

Хто онлайн!

На даний момент 2 гостей на сайті